Anaokulumuz

Geleceğin Dünyası
Gelecek sınıfımız, çocuklarımızın geleceği şimdiden kurgulayabileceği, insanlık adına olumlu beklentiler geliştirebileceği, insanoğlunun ilerde sahip olacağı bilimsel ve teknolojik gelişmelere çabuk adapte olmalarını sağlayacak biçimde kurgulanmıştır.

Uzaydayız
Gökyüzü, yıldızlar, farklı gezegenler ve farklı yaşam formları her çocuğun ilgisini çeker. Uzay sınıfımız çocuklarımızın uzayı ve dünyamızı algılama sürecini hızlandıracak, onların merak duygularını kamçılayacak ve ömür boyu belleklerinden silinmeyecek öğrenmeler gerçekleştirmelerini sağlayacak.

Köy Yaşantısı
Metropollerin giderek yaygınlaştığı günümüz dünyasında köy yaşantısı giderek yok olmakta ve çocuklarımız bu yaşam biçimini hiç tanıyamadan büyümekteler.

Denizler Alemi
Yaşam yalnızca karada mı? Suyun yaşam için önemini tabii ki biliyorsunuz. Ama sulardaki yaşamı ne kadar biliyorsunuz? Bir deniz yıldızının ne kadar yaşadığını, nasıl ürediğini ve nasıl beslendiğini biliyor musunuz? Denizler alemi, bir yandan suyun tartışılmaz dinginliğini yaşatırken diğer yandan çocuklarımızın ufkunu genişletecek.

Masallar Alemi
Masal sevmeyen çocuk olur mu? Bütün çocuklar masal sever.Masallar çocukların hayal dünyasını besleyen, yaşamı anlamlandırmalarını ve yaşama ilişkin kavramları, değerleri öğrenmelerini sağlayan, onları eğlendiren ve bu arada eğiten çok önemli öğrenme araçlarıdır.

Orman Yaşantısı
Çocuğunuzu kaç kez bir ormana götürdünüz? Siz bir ormanda yönünüzü nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? Çocuklarımız ormanlar aleminde ders yaparken yaşama ve doğaya ilişkin çok özel bilgilere sahip olacak, ormanların önemini kavrayacak, farklı canlı türlerini tanıyacak, hayvanları ve doğayı çok sevecekler.

Hakkımızda
Ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olan Özgür Okul Anaokulları 3-6 yaş grubu çocuklara özel bir yapılanmayı İngilizce Anaokulları ile sunmaktadır. İngilizce Anaokulları; Çocukların en temel özelliği olan merak duygusunu ve hayal dünyalarını en üst düzeyde geliştirecek biçimde hazırlanmış binalarda, çocuk güvenliğini maksimum düzeyde gözeterek özel yöntemlerle İngilizce öğretirken diğer yandan da çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen aktivite ve programlar sunar.

Vizyonumuz
Zengin bir hayal dünyasına sahip, soru soran, sorgulayan, merak duyan, içinde yaşadığı sosyal çevreye saygılı, duyarlı,sorumluluk sahibi ve sevecen çocuklar yetiştirmeyi 3-6 yaş grubu çocuklara anaokulunu bitireceği döneme kadar B1 seviyede İngilizce’yi hiç unutmayacağı biçimde öğretmeyi temel amaç olarak belirlemiştir. Anaokullarımız da Avrupa Birliği normlarına uygun İngilizce eğitimi verilmekte ve bu eğitim süreci çocuklarımıza verilen Avrupa Dil Portfolyosu ile belgelenmektedir.

Eğitim Programımız
•İngilizce Dil Eğitimi
•Almanca Dil Eğitimi
•Haftalık Gelişim ve Faaliyet Karnesi
•Ruhsal, duygusal ve Zihinsel Gelişimlerini destekleyici dersler
•Anne Baba Okulu
•Bireye özgü rehberlik uygulamaları
•Satranç Dersleri
•Görsel Sanatlar Dersleri
•Müzik Dersleri
•Beden Eğitimi Dersleri
•Yıl sonu etkinlikleri
•Uzman Öğretmen Kadrosu
•Maksimum 18 kişilik sınıflar
•Tam donanımlı sınıflar
•Tam Gün Eğitim
•Sabah Kahvaltısı-Öğle Yemeği-İkindi Kahvaltısı
•Spor Salonu
•Hostesli Öğrenci Servisleri

Uluslararası Aktif Okul
Fazla kilo ve hareketsizlik gelişen dünyanın en ciddi sorunlarından bir tanesidir. Ülkemizdeki 7-16 yaş grubu çocukların %32’si obez, %30’da fazla kiloludur. Ülkemizdeki çocukların %72’si günlük yapılması gereken, sağlıklı yaşamanın temeli olan ve çeşitli motor gruplarının gelişimi için şart olan azami bedensel aktiviteyi yapmamaktadır. Uluslararası Aktif Okullar, Amerika’da başlayan hareketsizlik ve fazla kilo ile mücadele okullarıdır. Bu okullarda haftada en az 8 saat bedensel aktivite yapılır. Dersler drama da dahil olmak üzere mümkün olan en üst seviyede hareketlidir. Bu okullarda sentetik şeker ve tatlılar öğrenciye sunulmaz. Beyaz ekmek ve pirinç pilavı yerine bol tahıllı ekmek ve bulgur pilavı verilir. Bu okulların kantinlerinde tost bile kepek ekmeği ile yapılmaktadır.

Montessori Eğitimi
Nesneler her zaman çocukların ilgisini çeker. Çocuklar kavrayabildikleri andan itibaren farklı nesnelere dokunmak ve onları dokunarak önce keşfetmek sonra da onlarla ne yapabileceklerini, nasıl kullanacaklarını öğrenmek isterler. Bu süreçte de aslında her çocuk çok farklı yollar dener ve oldukça yaratıcıdır. Çocuklar bu yaratıcı eylemler denendikten sonra gerçek anlamda nesnenin nasıl kullanılacağını öğrenirler. Bu arada da defalarca farklı deneyim yaşarlar. Bu deneyim sayesinde de gelecekteki dönüştürme sürecine yatırım yapmış olurlar. Dönüştürme; bildiğimiz nesneleri farklı amaçlar için de kullanabilmek, tasarruf yapabilmek, sınırlı kaynakları verimli kullanabilmek, yeni keşifler yapmak için geçmiş deneyimlerden yararlanarak yöntemler geliştirebilmek demektir. Okullarımızda 2.dil olan İngilizce’nin öğrenilmesinde de aynı yöntem izlenerek çocuğun daha çok uyaranla karşılaşması sağlanmaktadır. Çocuklarımız materyalleri kullanarak öğrenirlerken 2 farklı dilde dış uyaranla karşılaşırlar; 2 öğretmenle de iletişime geçerler, sorarlar ve her iki dilde de yanıt alırlar. Doğal ortamda her iki dili de kullanacakları için kalıcı dilsel beceri geliştirirler. “Uluslararası Eğitim, Özgür Çocuk”

Anaokulu İlkokul Ortaokul
Anasayfa