Sosyal Kulüplerimiz

Öğrencilerimize Cumartesi günleri özel kulüp çalışmalarımız yapılmaktadır. Kulüplerimizden bazıları;
Basketbol, Futbol, Voleybol, Hentbol Kulübü
İngilizce, Almanca Kulübü
Bilişim vb.
Görsel Sanatlar, Ebru Çalışmaları, Seramik Kulübü
Müzik, Gitar, Piyano, Keman Kulübü
Aşçılık Kulübü

MÜNAZARA KULÜBÜ

Bu kulübün amacı öğrencilerimizin kendine güven ve sorumluluk duygusunu, eleştirel düşünebilme ve kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştirmesine; araştırma yaparak bilgiye ulaşması, ulaştığı bilgileri amacı doğrultusunda etkin olarak kullanabilmesi için gerekli donanımı kazanmalarına katkıda bulunmaktır.

İŞARET DİLİ KULÜBÜ

Bu kulübün amacı öğrencilerimizin işitme engelli bireyleri daha iyi anlayıp, empati kurmalarını sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerimiz bu dili öğrenerek işitme engeli olan bireylerle iletişim kurabilme yeteneğine sahip olmaları amaçlanmaktadır.

STEM VE KODLAMA KULÜBÜ

Stem Nedir? STEM disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımıdır. Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesinde ortaya çıkan bir kavramdır. Farklı bir bakış açısıyla STEM; teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi yani yeni bir ürün ortaya koyulmasına STEM denir. STEM eğitimi, üretim, buluş yapma bilgi ve becerilerini kazandırmayı hedefliyor. STEM Eğitimi almış bireylerin, iş dünyasına girdiklerinde de bu becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermesi bekleniyor. STEM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor.

ROBOT KULÜBÜ

Robot kulübünde öğrencilerimizin sorgulama, tasarlama ve sosyal becerilerinin geliştirmek, Öğrencilerimizin belirli bir proje kapsamında kendilerinin tasarladıkları robotları inşa ederken mekanik, elektronik ve programlama gibi alanlarda kendilerini geliştirmek; Bilimsel sorgulama, sorunlara çözüm üretme ve takım çalışması gibi süreçlerden tecrübe kazanması amaçlanmaktadır.

OSMANLICA KULÜBÜ

Bu kulübümüzde Osmanlı Türkçesinin hem yazma hem de okuma olarak öğrenilmesi amaçlanmaktadır. Osmanlı Türkçesi paleografya bilimi çerçevesinde ele alınarak öğretimi sağlanmaktadır.

PİYANO KULÜBÜ

Piyano kulübünün amacı öğrencinin, müzik algısı, dinleme, eşlik etme, uyum, taklit, odaklanma, sorumluluk, koordinasyon, takım çalışması, problem çözme, öğrenme, özgüven, emek, disiplin, duygu kontrolü, saygı, sevgi, empati, yaratıcılık, estetik düşünce, sanat algısı, klasik müzik kültürü özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmek, bir müzik aleti çalmasını sağlamak ve öğrenciyi piyano eğitimi sayesinde iyi ve mutlu bir birey haline getirmektirç

MODERN DANS KULÜBÜ

Kulübümüzde, ritim ve müziğin evrensel coşkusunu hissederek çeşitli koreografiler hazırlayacak ve temel dans figürleriyle dans tutkusunu birlikte yaşayacağız. Hazırladığımız gösterileri okulumuzun çeşitli etkinliklerinde sergileyeceğiz.

BASKETBOL VE ORYANTİRİNG KULÜBÜ

Bu kulübümüzde bazı haftalar basketbol bazı haftalar oryantiring yapılacaktır. Basketbol kulübünün amacı pas çeşitleri, serbest atış tekniklerini ve maç tekniklerini öğretmektir. Oryantiring; Harita ve pusula kullanarak, özel bir topografya haritasında işaretlenmiş bir dizi kontrol noktasını bulunduğu bir sporun adıdır. Kendi rotanızı yoldan veya araziden kendiniz belirlersiniz. Rotanızı tüm noktaları bulup varış hattına en kısa zamanda ulaşmanızı sağlayacak şekilde planlamalısınız. Oryantiring genelde “düşünce sporu” olarak tanımlanabilir. Bunun sebebi ise harita okuma ve hızlı karar verebilme gibi meziyetlerin atletik özelliklere ilave edilmesi gerekliliğidir.

FUTBOL VE ORYANTİRİNG KULÜBÜ

Bu kulübümüzde bazı haftalar futbol bazı haftalar oryantiring yapılacaktır. Futbol kulübünün amacı oyun kurallarını öğretmek ayrıca pas, şut teknikleri öğreterek oyun kullanıp kondisyon kazandırmaktır.

VOLEYBOL KULÜBÜ

Kulübümüzde öğrencilerimizin psikomotor ve bilişsel becerilerini geliştirmek, aynı zamanda sosyal gelişimlerine de katkı sağlamak amaçlanmıştır.

GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ

Bu kulübümüzde vitray, kara kalem ve seramik boyama çalışmaları yıl içinde farklı zamanlarda sırasıyla yapılacaktır. Öğrencilerimizin yaptığı başarılı çalışmalar dönem içerisinde okulumuzda sergilenecektir.

TAKI TASARIM KULÜBÜ

Bu kulübümüzde öğrencilerimizin çeşitli malzemeleri kullanarak ortaya yeni ürünler çıkarmaları amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz kendi yaratıcılıkları doğrultusunda ürünler ortaya koyarak yaratıcı düşünme becerilerini geliştireceklerdir.

SPEAKING CLUB

Bu kulübümüzde öğrencilerimizin kulüp süresi boyunca sadece İngilizce konuşup, çeşitli konularda sohbet ederek İngilizce pratiklerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.

PLAYING GUITAR CLUB

Bu kulübümüzde öğrencilerimiz gitar enstrümanının temel prensibini öğrenip aynı zamanda bu öğrendiklerini İngilizce şarkı eşliğinde uygulayarak İngilizce pratiklerini geliştirmeleri sağlanır.

İNGİLİZCE EDEBİYAT KULÜBÜ

Kulübümüzde öğrencilerimiz öncelikle İngiliz edebiyatından öğretmenleriyle beraber belirledikleri İngilizce kitapları okuyup ardından bu kitaplar hakkında beraber tartışma ortamı yaratırlar. Böylece hem İngilizce pratik kazanmış olurlar hem de kitap okuma alışkanlığı edinmiş olurlar.

İNGİLİZCE TİYATRO KULÜBÜ

Bu kulübümüzde öğrencilerimiz tamamen İngilizce repliklerden oluşan bir tiyatro oyunu ortaya çıkarmak için çalışmalar yaparlar.

İNGİLİZCE RAP KULÜBÜ

Kulübümüzde İngilizce öğretimi, öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmek amacıyla müzikle birleştirilmiştir. Öğrencilerimiz kulüpte hem eğlenip hem de İngilizce pratik kazanmış olacaktır.

İNGİLİZCE YARATICI YAZARLIK KULÜBÜ

Bu kulübümüzde öğrencilerimiz İngilizce hikaye, öykü, metin oluşturma çalışmaları gerçekleştirirler. Böylece hem yaratıcı düşünmeleri gelişir hem de İngilizce konusunda pratik yapma fırsatı elde ederler.

ALMANCA GAZETE KULÜBÜ

Bu kulübümüzde öğrencilerimiz tamamen Almanca içeriğe sahip bir gazete çıkarmayı amaçlamaktadır. Almanca gazete sayesinde hem Almanca pratik kazanmakta hem de ekip olarak çalışma, yaratıcı düşünme becerileri geliştirirler.

ALMANCA KONUŞMA KULÜBÜ

Bu kulübümüzde öğrencilerimizin kulüp süresi boyunca sadece Almanca konuşup, çeşitli konularda sohbet ederek Almanca pratiklerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.

SATRANÇ KULÜBÜ

Kulübümüzde zeka ve konsantrasyonu en keyifli şekilde geliştirmek, satranç tekniklerini en temel seviyede öğrenip dönem boyu yapılacak satranç turnuvalarında mücadele etmek amaçlanmıştır.

ZEKA OYUNLARI KULÜBÜ

Zeka oyunları kulübünde öğrencilerimize bulmaca çözdürüp, zekâ oyunları oynatarak, onların bütünsel ve parçalayıcı düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını ve farklı düşünebilme becerilerinin geliştirilmesini amaçlıyoruz.

TİYATRO&DRAMA KULÜBÜ

Kulübümüzün hem vücut dilini, hem de sözlü dili kullanmak, disiplinli olmak, grup çalışmasını başarabilme, bir diğerine sahip çıkmak, tiyatronun fantastik dünyasına ve açtığı yeni yollara nüfuz etmek, kişiliğini geliştirmek gibi amaçları bulunmaktadır.

HALK OYUNLARI KULÜBÜ

Halk oyunu kulübü olarak; ülkemizin halk danslarına, kültürüne, yöresel müzik ve kıyafetlerine sahip çıkmayı hedefliyoruz. Kulübümüzde öğrenciler; -Ritim, müzik, beden üçgeninde hareket etme becerisini geliştirir, Gösteri sanatları, sosyal paylaşım, grup çalışması ve planlaması yapma becerisi kazanırlar.

GÜZEL YAZI KULÜBÜ

Kulübümüz ilkokul seviyesindeki öğrencilerimize çeşitli tekniklerle yazı çalışmaları yaptırarak yazı yazmada gelişim sağlamaları amaçlanmaktadır.

AŞÇILIK KULÜBÜÜ

Kulübümüzde öğrenciler aşçılık yeteneklerini geliştirmek için gerekli çabayı gösterir ve çalışmalara özen gösterir. Tavsiye edilen tüm alıştırmalar öğrencilerin beden ve ruhsal gelişimleri üzerinde olumlu etki yapar. Öğrencilerin el becerilerini geliştirme, sağlıklı beslenme kültürüne ve üretime teşvik sağlanır. Üretirken yeteneklerinin sunarken de özgüvenlerinin gelişimi sağlanır.

HIZLI OKUMA KULÜBÜ

Kulübümüzde öğrencilerin hızlı okuma ve okuduğunu anlama yetilerini geliştirmek, hızlı okuyup hızlı anlayarak tüm sınavlarda başarı düzeyini arttırmak amaçlanmaktadır.


YARATICI YAZARLIK KULÜBÜ

Kulübümüzde yaratıcı yazma ve okuma çalışmaları ile öğrencilerimizin; yaratıcılıklarını, okuma ve yazma becerilerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen özgün bir çalışma sunmaktır. Öğrencilere okumayı daha çok sevdirerek yazmaya ilgi uyandırmak, düşüncesinden yola çıkan kulüp çalışması, öğrencilere okumaya ve yazmaya değişik açılardan bakma fırsatı sunacaktır.

ZEKA OYUNLARI KULÜBÜ

Zeka oyunları kulübünde öğrencilerimize bulmaca çözdürüp, zekâ oyunları oynatarak, onların bütünsel ve parçalayıcı düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını ve farklı düşünebilme becerilerinin geliştirilmesini amaçlıyoruz.

MATEMATİK OYUNLARI KULÜBÜ

Kulübümüz, öğrencilerimizin dikkat toplama ,problem çözme ,strateji geliştirme ve üç boyutlu algılama becerilerini geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin matematiksel bakış açısını oyunlarla geliştirmek ve matematiği günlük hayatta karşılaştığı sorunlar üzerinde daha etkin kullanımını sağlamak amaçlanmıştır.

GİTAR KULÜBÜ

Gitar kulübünün amacı öğrencinin, müzik algısı, dinleme, eşlik etme, uyum, taklit, odaklanma, sorumluluk, koordinasyon, takım çalışması, problem çözme, öğrenme, özgüven, emek, disiplin, duygu kontrolü, saygı, sevgi, empati, yaratıcılık, estetik düşünce, sanat algısı, klasik müzik kültürü özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmek, bir müzik aleti çalmasını sağlamak ve öğrenciyi gitar eğitimi sayesinde iyi ve mutlu bir birey haline getirmektir.

EBRU SANATI KULÜBÜ

Bu kulübümüzün amacı Türk el sanatkarından biri olan Ebru Sanatını tanıtmak, temel ebru eğitimi yoluyla renklerin su yüzeyindeki dağılımlarını ve uyumlarını öğreterek bir uyum ortaya çıkarmayı amaçlar. Stresi yenmeyi sağlar ve bireyde huzur meydana getirir.
Anasayfa